Massa: Rozmawiałem z McLarenem

Podczas wspólnego oglądania wyścigu o Grand Prix Brazylii 2008, który miał zdecydować kto zostanie mistrzem świata tego sezonu, Felipe Massa ujawnił na wizji, że spotkał się z przedstawicielami McLarena w sprawie ewentualnej posady na sezon 2010.

W czasie wspólnego oglądania wyścigu w telewizji Sky Sports F1 Brazylijczyk przyznał, że spotkał się z szefem McLarena Martinem Whitmarshem w Monako w 2009. Tematem spotkania miała być posada drugiego kierowcy zespołu. Ekipa z Woking szukała wówczas zastępcy dla Heikki Kovalainnena.

„Było by miło dla nich jeździć, ale kiedy miałem rozmowy z McLarenem, miałem dobry czas w Ferrari” – powiedział obecny kierowca Formuły E, który miał drugą okazję w sezonie 2014, jednak wybrał Williamsa. Massa przyznał, że byłoby miło ścigać się dla McLarena: „Tak, na pewno. McLaren to wspaniały zespół, zwłaszcza w moich czasach. Wracają do lepszej sytuacji. McLaren, to ekipa, która zawsze była bardzo silna w Brazylii, jeżeli rozumiesz i pamiętasz, co robił Senna”.

„Na pewno jeździłbym dla McLarena. Nigdy o tym nie mówiłem, ale miałem spotkanie z Martinem Whitmarshem w 2009 roku, podczas Grand Prix Monako. Był zainteresowany aby mnie wziąć do McLarena, ale było mi dobrze z Ferrari i sprawy nie potoczyły się dalej”.

Ostatecznie partnerem Lewisa Hamiltona został Jenson Button, który przyszedł do zespołu jako mistrz świata 2009.

Źródło: the-race.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league