Briatore: Alonso jest gotowy na powrót

Były szef zespołu Renault Flavio Briatore uważa, że Fernando Alonso jest gotowy na powrót do Formuły 1. Według Włocha, Hiszpan jest „spokojniejszy” i bardziej wyważony po tym, jak przez rok nie jeździł w Formule 1.

„Fernando jest zmotywowany. Roczna przerwa [od F1] dobrze mu zrobiła, przeszedł detoks, widzę, że jest spokojniejszy i jest gotowy do powrotu” – powiedział Briatore w wywiadzie dla włoskiej La Gazzetta dello Sport.

Były szef Renault wyraził również swoje zaskoczenie z powrotu rozstania się Sebastiana Vettela i Ferrari, duetu, który miał przynieść mistrzowskie tytuły: „Byłem trochę zaskoczony terminem decyzji Ferrari, ponieważ wciąż musimy konkurować w sezonie 2020, a już rozmawiamy o sezonie 2021. Nie sądzę, że Sebastian będzie jeździć dla Mercedesa. Mają Hamiltona, który cudownie współpracuje w Bottasem, czy więc warto byłoby go zmieniać? Widzę Vettela w czarnych barwach, ponieważ Mercedes nie zostawi mu miejsca, skoro wszystko idzie teraz dla nich dobrze”.

Czy Vettel może być zatem rywalem Alonso o fotel Renault: „Już niedługo zobaczymy, jak to się wszystko potoczy. Nie zapominajmy, że nadal istnieją mistrzostwa, a przynajmniej mam nadzieję, że będziemy mogli je w końcu uruchomić. Lekarze sporo już wiedzą o wirusie i nawet w przypadku zarażenia powinniśmy kontynuować [ściganie]”.

Źródło: soymotor.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league