Wolff: Mercedes ma powody, aby zatrudnić Vettela

Szef Mercedesa Toto Wolff przyznał, że istnieją powody zarówno marketingowe, jak i sportowe, aby podpisać umowę z Sebastianem Vettelem, jednak zaznaczył, że decyzja w sprawie składu kierowców nie zostanie podjęta w najbliższym czasie.

Po ogłoszeniu zakończenia współpracy Ferrari i Vettela, 4-krotny mistrz świata jak na razie nie ma zapewnionego miejsca w stawce. Jego rolę w zespole z Maranello od przyszłego roku przejmie Carlos Sainz Jr, zaś wolne miejsce w McLarenie zajmie Daniel Ricciardo. Pojawił się co prawda wolny wakat w Renault, lecz według doniesień powrotem do Formuły 1 zainteresowany jest Fernando Alonso.

Na koniec tego roku kończą się kontrakty kierowcom Mercedesa – Lewisowi Hamiltonowi i Valtteriemu Bottasowi. Wolff w rozmowie z ORF powiedział, że podpisanie umowy z Vettelem byłoby logiczne z kilku powodów.

„Oczywiście niemieccy kierowcy w niemieckim samochodzie to dobry ruch marketingowy, ale przede wszystkim skupiamy się na osiągach. Sebastian jest z kolei kimś, kto jest naprawdę dobry, ale chodzi tu też o realizację długoterminowej strategii, którą wielokrotnie stosowaliśmy w ostatnich latach. To jest właśnie sytuacja obrazująca, że jesteśmy na długiej smyczy Mercedesa – pozwalają nam podejmować tego rodzaju decyzje” – stwierdził Wolff.

Oprócz Vettela jest jeszcze kilku innych kandydatów, którzy mogliby w najbliższej przyszłości znaleźć się w niemieckim zespole. Wśród nich jest Esteban Ocon, który w tym sezonie ma jeździć dla Renault, a do tej pory był rezerwowym Mercedesa, a także podopieczny ekipy z Brackley i kierowca Williamsa – George Russell. Wolff podkreślił, że decyzja w sprawie składu kierowców nie zostanie szybko podjęta, ponieważ jakikolwiek ruch może mieć wpływ na zespół, kiedy sezon zostanie wznowiony.

„Trudno jest poradzić sobie z sytuacją, w której masz do pokonania cały sezon z kierowcą, który będzie jeździł w przyszłym roku dla konkurencyjnego zespołu. Co zamierzasz zrobić ze wszystkimi swoimi innowacjami i doświadczeniem z samochodem przez cały ten rok?” – pytał szef Mercedesa.

Po potwierdzeniu Sainza Jr przez Ferrari uważa się, że Hamilton pozostanie w Mercedesie. Znak zapytania pojawia się jednak przy Bottasie, który do tej pory podpisywał roczne przedłużenia umowy z niemieckim zespołem.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league