Ricciardo: Monako 2016 prześladowało mnie przez dwa lata

Daniel Ricciardo w swoich wspomnieniach stwierdził, że wyścig o Grand Prix Monako 2018 był dla niego mocno stresujący, ale po zwycięstwie poczuł on ogromną ulgę, zwłaszcza po tym, co wydarzyło się dwa lata wcześniej.

Podczas GP Monako 2016 ówczesny kierowca Red Bull Racing znajdował się na komfortowym prowadzeniu, jednak błąd mechaników podczas jego pit stopu, którzy nie byli przygotowani na obsługę zawodnika, doprowadzili do dużej straty czasowej, przez co Ricciardo wyjechał z alei serwisowej za Lewisem Hamiltonem, który ostatecznie wygrał.

„Nawet cztery lata później pamiętam ten dzień bardzo szczegółowo – tak jakby film był w mojej głowie. Widzę, jak jadę przez zakręt przed tunelem po TYM pit stopie i byłem bardzo zły. Nie chciałem później z nikim rozmawiać, na pewno nie chciałem współczucia… to była po prostu wściekłość. Pamiętam, jak stałem na podium z Lewisem; wygrał wyścig, który miałem pod kontrolą… Po prostu nie chciałem tam być” – napisał Ricciardo.

Dwa lata później w sezonie 2018 Ricciardo również znajdował się na prowadzeniu w Monako, jednak na 28. okrążeniu w jego samochodzie doszło do awarii MGU-K, co zredukowało całkowitą moc jednostki napędowej. Ze względu na ogromną trudność w wyprzedzaniu na torze w Monako, Australijczyk mimo wszystko odniósł zwycięstwo. Jak napisał w swoim pamiętniku, ten wyścig był dla niego ogromnie stresujący i po nim był wyczerpany, ale odczuł ulgę.

„Nie będę kłamać – Monako 2016 prześladowało mnie przez dwa lata, a potem mimo braku błędu w 2018 roku myśl, że wygrana znów może mi się wymknąć… Monako 2018 to był po prostu inny poziom stresu z powodu tego, co wydarzyło się tam w 2016 roku. Głównym uczuciem była ulga, że tym razem nie odebrano mi tego [zwycięstwa]. Większą radość odczuwałem przez następne dni po niedzieli, kiedy to do mnie dotarło, ale w niedzielę wieczorem byłem po prostu wyczerpany”.

Źródło: danielricciardo.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league