Abiteboul: Nie będziemy faworyzować Ocona

Szef zespołu Renault Cyril Abiteboul zapowiada, że planowane odejście Daniela Ricciardo do McLarena nie wpłynie na to, jak obaj kierowcy będą traktowani w sezonie 2020 Formuły 1.

„Daniel jest znakomitym kierowcą oraz wspaniałą osobowością i podobnie będzie w przypadku tego, kto przyjdzie jako następny” – powiedział Abiteboul. „W tej chwili skupiamy się jednak na tym, co musimy zrobić i nie będzie żądnego faworyzowania pomiędzy Estebanem i Danielem w związku z podjętą przez niego decyzją. Nie leży to w zgodzie z polityką zespołu i nie ma takiej potrzeby. Bądźmy szczerzy – nie walczymy w tej chwili o mistrzostwo, więc nie miałoby to najmniejszego sensu”.

McLaren jest obecnie klientem Renault, lecz w przyszłym sezonie przejdzie na silniki Mercedesa: „Daniel będzie w pełni zaangażowany w rozwój samochodu, bo mamy ten komfort, że rozwój będzie mniej lub bardziej zamrożony w tym i kolejnym sezonie. Ponadto, McLaren będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje żetony na zintegrowanie nowego silnika, więc nie będą pracować nad osiągami i to daje nam szansę na to, by współpracować z Danielem zupełnie normalnie”.

Żaden z kierowców nie będzie bezpośrednio zaangażowany w projektowanie samochodu nowej generacji: „Oczywiście [Daniel] nie będzie miał wglądu w prace nad sezonem 2022, ale to normalne, bo choć duża część zespołu już nad tym pracuje, kierowcy będą zaangażowani dopiero na późniejszym etapie”.

Ricciardo będzie mieć nowego zespołowego kolegę w postaci Estebana Ocona, który zastępuje w tym sezonie odchodzącego Nico Hülkenberga.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league