Hamilton chciałby powrotu F1 do Afryki

Aktualny mistrz świata Lewis Hamilton uważa, że Formuła 1 powinna rozważyć powrót do Afryki po raz pierwszy od 1993 roku. Brytyjczyk jest zdania, że promocja tego regionu pomogłaby reputacji F1, zwracając uwagę na pozytywy organizacji wyścigów Grand Prix dla lokalnej społeczności.

Zapytany o to, gdzie zorganizowałby nowy wyścig F1, Hamilton odpowiedział: „To proste, w Afryce. To bardzo ważne miejsce, do którego powinniśmy wrócić. W tej chwili F1 odwiedza kraje i niewiele po sobie pozostawia. Trzeba to zmienić, tak aby sport przyczyniał się lokalnej społeczności”.

„Myślę, potrzeba zwrócenia uwagi z powrotem na Afrykę i pokazania, jak piękne jest to miejsce sprawia, że właśnie tam przede wszystkim powinniśmy się udać. Potrzebny jest wyścig, którego lokalizacja nie jest podyktowana pieniędzmi, a ludźmi. W świecie biznesu nie zawsze ma to miejsce i chciałbym to zmienić”.

Ostatnie Grand Prix Formuły 1 w Afryce odbyło się na torze Kyalami w pobliżu Johannesburga, który został niedawno odrestaurowany i gościł pierwszy międzynarodowy wyścig w listopadzie ubiegłego roku. F1 w przeszłości ścigała się także w Maroko, które w ostatnich latach było obecne w kalendarzach WTCC oraz Formuły E.

Źródło: petronas.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league