Bottas: Bałem się, że dojdzie do awarii

Valtteri Bottas powiedział, że co prawda kontrolował tempo w zwycięskim dla niego wyścigu o Grand Prix Austrii, jednak obawiał się, że w każdej chwili może dojść do awarii skrzyni biegów.

Kierowca Mercedesa po starcie z pole position przez cały czas utrzymywał prowadzenie i na początku rywalizacji na Red Bull Ringu wyraźnie odjeżdżał od drugiego Maxa Verstappena, zanim Lewis Hamilton przebił się przez stawkę po karze cofnięcia o trzy pola i wykorzystał między innymi awarię reprezentanta Red Bulla.

Kiedy wydawało się, że wyścig jest pod kontrolą niemieckiej stajni, kilka samochodów bezpieczeństwa, jak również krytyczny problem z czujnikiem skrzyni biegów w obu bolidach Mercedesa, sprawił, że do końca nie było wiadomo, czy Bottas dowiezie swoje zwycięstwo do mety.

„To był zdecydowanie wyścig pod presją. Jeden samochód bezpieczeństwa był w porządku, ale przy ostatnim jego pojawieniu się pomyślałem: <<no nie, znowu?>>. Lewis miał mnóstwo okazji, aby objąć prowadzenie gdybym popełnił mały błąd i był dziś bardzo szybki, ale udało mi się zachować pozycję i naprawdę byłem w stanie kontrolować wyścig z mojej strony. Oczywiście nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie sezonu” – powiedział Bottas.

W nawiązaniu do problemów z czujnikiem Fin dodał, że obawiał się awarii, ale odczuł ulgę, gdy przekroczył linię mety.

„Musieliśmy sporo zarządzać bolidem i nie mogłem korzystać ze wszystkich krawężników. Na pewnym etapie trochę się bałem, czy będzie wszystko w porządku, ale cieszę się, że udało nam się dojechać do mety dwoma samochodami. Prowadzimy w klasyfikacji konstruktorów i jest to naprawdę dobry początek sezonu”.

Dzięki zwycięstwu Bottas ma 13-punktową przewagę nad Hamiltonem, który dojechał do mety na czwartym miejscu. Brytyjczyk otrzymał karę doliczenia pięciu sekund za spowodowanie kolizji z Alexandrem Albonem podczas walki o drugą pozycję.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league