Norris: Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy

Trzecie miejsce Lando Norrisa w Grand Prix Austrii było zaskoczeniem dla wielu, ponieważ były momenty wyścigu, gdzie Lando nie miał szans na nic więcej niż pierwsza piątka.
Ukaranie Lewisa Hamiltona oraz genialne ostatnie okrążenie, które było rekordowe, spowodowało, że Lando Norris stanął po raz pierwszy na podium.

„Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy jako ekipa” - powiedział. „Wczorajsze czwarte miejsce powodowało, że z radości byliśmy na księżycu. Nie mieliśmy dziś tempa, aby to osiągnąć. Jestem bardzo szczęśliwy i otrzymałem moje pierwsze trofeum po kilku latach. Muszę podziękować [rodzinie] za wszystko, co dla mnie zrobili”.

Lando Norris ma nadzieję, że jego trzecie miejsce to początek czegoś nowego i że to pierwszy krok do bycia stałym bywalcem na podium: „Mam nadzieję, że to początek. To był ciężki czas dla chłopaków. Bywały trudne momenty w ostatnich kilku latach i miesiącach”.

Kierowca McLarena przyznał, że dowiedział się o karze dla Lewisa Hamiltona na kilka okrążeń przed końcem i wiedział, że jak wyprzedzi Sergio Pereza będzie musiał naciskać aż do samego końca. Lando Norris przeciął linię mety ustalając najszybszy czas wyścigu niwelując swoją stratę do Lewisa Hamiltona poniżej 5 sekund. Akurat tyle było potrzeba, aby być na najniższym stopniu podium: „Na kilka okrążeń przed końcem wiedziałem, że Lewis ma karę. Kiedy wyprzedziłem Sergio wiedziałem, że muszę naciskać”.

W czasie wyścigu Lando nie tylko walczył z innymi kierowcami, ale również ze swoim kolegą z ekipy, Carlosem Sainzem Jr.: „Wyścigi to sport kontaktowy i tak było w moim przypadku (i Sainza). Ferrari są szybkie, jeżeli chodzi o końcówkę wyścigu. Są wolni na prostych, ale silni w zakrętach”.

Kierowca McLarena uważa, że w sobotnich kwalifikacjach było więcej do ugrania: „Myślę, że we wczorajszych kwalifikacjach było więcej na stole [lepsze wyniki]. Trudno jest poskładać dobre okrążenie w samochodzie Formuły 1. Wszyscy przywiozą jakieś poprawki. Każdy przywiózł już jakieś ulepszenia. Nie mamy takiego samochodu jak w Australii”.

Po zajęciu trzeciego miejsca w Grand Prix Austrii, Lando Norris zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league