Hamilton: Dla mnie wyglądało to na incydent wyścigowy

Sześciokrotny mistrz świata Lewis Hamilton ma za sobą najgorszą inaugurację sezonu od 2014 roku. Reprezentant Mercedesa-AMG został sklasyfikowany na czwartym miejscu, po karze za spowodowanie kolizji z Alexandrem Albonem.

„Zespół wykonał świetną robotę, podobnie jak Valtteri [Bottas – zwycięzca wyścigu]” – powiedział Brytyjczyk. „Dałem z siebie wszystko, ale to był jeden z tych weekendów. Jest wiele obszarów, w których mogę się poprawić. Nie wykonałem świetnej roboty w kwalifikacjach, za co mogę winić jedynie siebie”.

Hamilton otrzymał karę za zignorowanie żółtych flag w kwalifikacjach, a później kolejną za kolizję z Albonem „To było dosyć nietypowe, zostać wezwanym tuż przed wyścigiem, ale starałem się po prostu skupić i jechać jak najlepiej. Sytuacja z Alexem z mojej perspektywy przypominała raczej incydent wyścigowy, ale jest jak jest”.

„Samochód świetnie się prowadził, choć niezawodność była dla nas sporym problemem. Przynajmniej dojechaliśmy do mety, więc weźmiemy punkty. Oczywiście mogliśmy mieć dublet, ale postaram się to odrobić w kolejnych wyścigach. Niestety to nie był dla mnie dobry weekend, ale mogło być gorzej. Biorę to, co jest, postaram się wyciągnąć wnioski i poprawić następnym razem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league