Latifi o krok od punktów w Austrii

Mało brakowało, a Nicholas Latifi wywalczyłby punkt podczas swojego debiutu w Formule 1. Reprezentant Williamsa zakończył niedzielny wyścig o Grand Prix Austrii na 11. miejscu.

„Gdyby ktoś przed tym weekend powiedział mi, że ukończę wyścig na 11. miejscu, wziąłbym ten świetny wynik w ciemno” – powiedział Kanadyjczyk. „Na pewno jest trochę frustracji, wiedząc jak blisko byliśmy zdobycia punktów. Był to wyczerpujący wyścig – wiele samochodów się popsuło, wielu kierowców popełniło błędy – więc dla mnie priorytetem było przede wszystkim ukończenie wszystkich okrążeń, zdobycie doświadczenia i czerpanie z tego nauki”.

„To nie był dla mnie łatwy wyścig, ponieważ już od pierwszych okrążeń walczyłem z pewnymi problemami, które uniemożliwiały mi przedzieranie się do przodu. Byłem bardzo zadowolony z drugiego wyjazdu samochodu bezpieczeństwa, tylko dlatego, że mogłem znów być w kontakcie z innymi i przeżyć więcej walki lub po prostu zobaczyć jak to się rozwija przede mną. Niestety nie mieliśmy tempa, aby wziąć w tej walce udział”.

Pomimo braku udziału w walce z innymi kierowcami, Kanadyjczyk jest zadowolony ze swojego wyniku: „Jestem bardzo zadowolony z wyniku, wiele nauczyłem się z tego wyścigu i weekendu. Na szczęście wrócimy ot w przyszłym tygodniu i mogę to wszystko w cielić w życie”.

Mniej szczęścia miał kolega z ekipy George Russell, który nie ukończył rywalizacji z powodu awarii samochodu.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league