Kubica: Miło było wrócić do bolidu F1 po długiej przerwie

Robert Kubica powiedział, że zaliczył przyzwoitą pierwszą sesję treningową na Red Bull Ringu, zaś podczas jazdy skupiał się na sprawdzeniu pakietu oraz znalezieniu sposobów na jego poprawę.

Kubica otrzymał możliwość jazdy w FP1 do Grand Prix Styrii, podczas której zastąpił Antonio Giovinazziego w Alfie Romeo Racing Orlen. Polak w tabeli zajął 18. miejsce z wynikiem 1:06,797 i pokonał łącznie 31 okrążeń. Dla Kubicy byłą to pierwsza jazda bolidem od czasu przedsezonowych testów, a także pierwszy występ w oficjalnej sesji Formuły 1 w tym roku.

„Zawsze jest miło powrócić do bolidu F1 po tak długim czasie. Nigdy nie jest wskoczyć do pojazdu po pięciu miesiącach przerwy, szczególnie takich, jak te ostatnie. Podsumowując, był to jednak przyjemny dzień: po poprzednim weekendzie samochód był zbalansowany. Zespół wie, gdzie się poprawić oraz co z danych przekłada się na tor, więc musimy kontynuować pracę nad wydobyciem maksimum z tego, co mamy” – powiedział Kubica.

„Przez resztę weekendu warunki pogodowe mogą być bardzo różne, dlatego bardzo ważne będzie zrozumienie najlepszego sposobu na umieszczenie opon w ich optymalnym oknie pracy”.

Po południu Kubicę zastąpił Giovinazzi, który w drugim treningu uzyskał 14. czas, wykręcając 1:05,365. Z kolei Kimi Räikkönen w FP1 był 15. (1:06,441), zaś w drugim treningu znalazł się w tabeli tuż przed Włochem na 13. lokacie z czasem 1:05,152.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing Orlen

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league