Szafnauer: Zawsze staramy się honorować nasze kontrakty

Wobec doniesień na temat możliwego podpisania kontraktu z Astonem Martinem przez Sebastiana Vettela, zespół Racing Point znalazł się pod obstrzałem mediów. Podczas piątkowej konferencji prasowej przed Grand Prix Węgier szef ekipy Otmar Szafnauer stwierdził, że Sergio Pérez oraz Lance Stroll nie powinni jeszcze obawiać się o swoje posady.

„Jesteśmy zadowoleni z naszych kierowców” – powiedział z powściągliwością Szafnauer. „Obaj mają ważne kontrakty. Plotki są częścią sezonu ogórkowego. Checo musi skoncentrować się na wyścigach. Jeżeli chodzi o Vettela, to znam go od bardzo dawna. To dobry człowiek, uczciwy, bezpośredni i bardzo szybki”.

Szef Racing Point podkreślił, że zarówno Sergio Pérez jak Lance Stroll mają ważne kontrakty, ale nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć czy to oznacza, że taki sam skład zobaczymy w sezonie 2021: „Trudno jest przewidzieć przyszłość. Jak powiedziałem, muszą dać z siebie wszystko. Mają kontrakty i zawsze staramy się je honorować, ale czas pokaże”.

Startujący dla zespołu z Silverstone od 2014 roku Pérez miał w ostatnim czasie otrzymać ofertę od innej ekipy. Meksykanin posiada jednak ważny kontrakt na przyszły rok i w obu dotychczasowych wyścigach pokonał swojego zespołowego kolegę Strolla, za którym przemawia pokrewieństwo ze współwłaścicielem ekipy Lawrencem Strollem.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league