Ricciardo: Mamy lepsze tempo od Ferrari

Daniel Ricciardo uważa, że zespół Renault ma na początku sezonu lepsze tempo niż Ferrari.

W pierwszych trzech wyścigach tego sezonu Renault zajmowało ósmą lokatę, w Austrii na tej pozycji uplasował się Esteban Ocon, a w trakcie Grand Prix Styrii i Węgier taką samą pozycję zajął Daniel Ricciardo. Na ten moment w klasyfikacji generalnej Renault zajmuje szóste miejsce, plasując się 15 punktów za Ferrari. Pomimo tego Australijczyk uważa, że Renault dysponuje w tym momencie szybszym samochodem niż rywale z Ferrari. Ricciardo ukończył ostatni wyścig niespełna dwie sekundy za Sebastianem Vettelem, a między nimi znalazł się jeszcze Sergio Perez.

"W trakcie każdego wyścigu udało nam się zająć ósme miejsce, co jest całkiem dobrym wynikiem" - powiedział 31 latek. "Czuję, że mogliśmy zdobyć jeszcze więcej punktów i jesteśmy blisko pierwszej piątki. W tempie wyścigowym mamy delikatna przewagę nad ferrari, więc kwestią  czasu jest to, kiedy wyniki będą jeszcze lepsze. Na Węgrzech mieliśmy lepsze tempo niż Mclaren i nasz samochód był blisko poziomu Racing Point". 

Australijczyk jest optymistycznie nastawiony do dalszej części sezonu i uważa, że po wprowadzonych poprawkach tempo jego samochodu powinno być jeszcze lepsze. "Poprawki zawsze pozwalają podkręcić tempo i zachowanie samochodu. Tor Silverstone ma kilka wolnych zakrętów, ale są też fragmenty bardzo szybkie i płynne, więc można przetestować jak samochód reaguje na nowe części. To będzie dla nas dobry sprawdzian". 

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league