Ocon: Ciężka praca po Budapeszcie przyniosła efekty

Eseban Ocon drugi raz w tym sezonie wywalczył punkty dla zespołu Renault. Jak podkreśla Francuz, kluczem do zajęcia szóstego miejsca na torze Silverstone była ciężka praca zespołu w swoich fabrykach.

Ocon do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii wystartował z dziewiątego miejsca i jak przyznał, samochód w niedzielnej rywalizacji spisywał się znacznie lepiej, niż podczas sobotnich kwalifikacji: „Jestem bardzo zadowolony z wyniku zespołu. Było naprawdę bardzo dobrze, mieliśmy dużo wyprzedzania, dużo zabawy i bitew na torze, to fantastyczny wynik na zakończenie dnia”- powiedział Francuz.  „Myślę, że niedziela pokazała, jak szybki jest nasz samochód w wyścigu. Naprawdę czułem się niesamowicie i to był dobry występ całego zespołu”.

Kierowca Renault powiedział, że po ostatnim Grand Prix, które odbyło się na torze Hungaroring, jego zespół spiął się mocno w sobie i pracował ze zdwojoną siłą, aby zanotować progres: „To zasługa wszystkich w Enstone i w Virze. Ten wynik to efekt ich ciężkiej pracy między Budapesztem, a tym wyścigiem. Mnóstwo dyskutowaliśmy i to się dziś opłaciło”.

Podobnie jak Daniel Ricciardo, Esteban Ocon podkreślił, że jeśli Renault chce walczyć o duże punkty, to musi poprawić osiągi w kwalifikacjach: „Nasz wynik dowodzi, że musimy się poprawić w kwalifikacjach, aby nasze życie było łatwiejsze w niedzielę. W przyszłym tygodniu mamy kolejną szansę na więcej”.

Źródło: Informacja prasowa Renault Motorsport

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league