Ocon: Ciężka praca po Budapeszcie przyniosła efekty

Eseban Ocon drugi raz w tym sezonie wywalczył punkty dla zespołu Renault. Jak podkreśla Francuz, kluczem do zajęcia szóstego miejsca na torze Silverstone była ciężka praca zespołu w swoich fabrykach.

Ocon do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii wystartował z dziewiątego miejsca i jak przyznał, samochód w niedzielnej rywalizacji spisywał się znacznie lepiej, niż podczas sobotnich kwalifikacji: „Jestem bardzo zadowolony z wyniku zespołu. Było naprawdę bardzo dobrze, mieliśmy dużo wyprzedzania, dużo zabawy i bitew na torze, to fantastyczny wynik na zakończenie dnia”- powiedział Francuz.  „Myślę, że niedziela pokazała, jak szybki jest nasz samochód w wyścigu. Naprawdę czułem się niesamowicie i to był dobry występ całego zespołu”.

Kierowca Renault powiedział, że po ostatnim Grand Prix, które odbyło się na torze Hungaroring, jego zespół spiął się mocno w sobie i pracował ze zdwojoną siłą, aby zanotować progres: „To zasługa wszystkich w Enstone i w Virze. Ten wynik to efekt ich ciężkiej pracy między Budapesztem, a tym wyścigiem. Mnóstwo dyskutowaliśmy i to się dziś opłaciło”.

Podobnie jak Daniel Ricciardo, Esteban Ocon podkreślił, że jeśli Renault chce walczyć o duże punkty, to musi poprawić osiągi w kwalifikacjach: „Nasz wynik dowodzi, że musimy się poprawić w kwalifikacjach, aby nasze życie było łatwiejsze w niedzielę. W przyszłym tygodniu mamy kolejną szansę na więcej”.

Źródło: Informacja prasowa Renault Motorsport

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league