Brawn: Leclerc wykracza poza osiągi Ferrari

Dyrektor sportowy Formuły 1 Ross Brawn powiedział, że forma, jaką prezentuje obecnie Charles Leclerc znacząco przewyższa możliwości samochodu jakim dysponuje.

Monakijczyk już dwa razy stanął na podium w tym sezonie, choć miał przy tym sporo szczęścia ze względu na pecha rywali. Największym problemem są jednak osiągi tegorocznego modelu Ferrari – SF1000, z którym przychodzi mu się zmagać. Tegoroczna konstrukcja zespołu z Maranello, który w tym sezonie będzie świętował swoje tysięczne Grand Prix w historii Formuły 1, znacząco odbiega pod względem tempa od czołowych ekip.

Zdaniem Brawna, wywalczone podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii miejsca na podium, to przejaw mistrzowskiego talentu: Podium Charlesa było przypadkowe, ponieważ problem z oponami miał Valtteri, ale biorąc pod uwagę trudności, jakie mają [w Ferrari] z samochodem, jego osiągi były ogromnie imponujące” - powiedział Brytyjczyk. Charles zdobywa wyniki, które wykraczają poza możliwości samochodu. Pozostaje nam wszystkim czekać z zapartym tchem do momentu, kiedy udoskonalą samochód. On prowadzi (samochód) na prawdę nadzwyczajnie”.

Brawn liczy na to, że Ferrari w końcu upora się z problemami i zacznie odnosić sukcesy, dzięki połączeniu umiejętności kierowców i osiągów samochodu: Sebastian miał (teraz) okropny weekend, to zrozumiałe. Najwyraźniej wynik Charlesa był dla nich bonusem. Ferrari musi ulepszyć samochód i to szybko. Ale w Ferrari jest wielu dobrych i doświadczonych ludzi. Jestem w tej kwestii optymistą”.

 

Źródło: f1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league