Gasly: To był jeden z najlepszych wyścigów w mojej karierze

Pierre Gasly uważa, że wyścig na torze Silverstone był jednym z najlepszych w jego całej karierze.

Francuz przez cały weekend prezentował bardzo dobre i wyrównane tempo, które zwiastowało walkę o punkty. Gasly wystartował z 11 miejsca, ale w trakcie wyścigu jechał równo i bezbłędnie, co pozwoliło mu na awans w górę stawki, a po problemach Valtteriego Bottasa i Carlosa Sainza wspiął się na siódmą lokatę. Kierowca Alpha Tauri w świetnym stylu wyprzedził Sebastiana Vettela w zakręcie Stowe, a jego manewr był jednym z najciekawszych w trakcie całych zmagań. 

"To był naprawdę świetny wyścig" - powiedział Gasly. "Szczerze mówiąc ten wyścig był jednym z moich najlepszych w całej karierze. Miałem kilka bardzo fajnych pojedynków, właściwie cały czas coś się działo i nie mogłem się nudzić. Nie spodziewaliśmy się, że uda nam się ukończyć wyścig na ten wysokim miejscu, zwłaszcza po tym jak samochód bezpieczeństwa pokrzyżował nam plany i spadłem na 12 miejsce, ale potem wszystko poszło po naszej myśli". 

Gasly uważa, że pomimo tak wysokiego miejsca w wyścigu, jego zespół stać na jeszcze lepsze wyniki. 

"Muszę przyznać, że w tym samochodzie czuję się naprawdę komfortowo i jazda sprawia mi przyjemność. Musimy poprawić jeszcze kilka rzeczy, ale możemy być zadowoleni z pracy wykonanej nad pakietem. Myślę, że w najbliższym czasie możemy zrobić jeszcze większe postępy i poprawić swoje tempo".

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze