Hülkenberg potwierdza rozmowy w sprawie powrotu do Formuły 1

Nico Hülkenberg powiedział, że przeprowadzi rozmowy z szefami innych zespołów w sprawie pełnego powrotu do stawki Formuły 1 już w przyszłym roku.

Hülkenberg zastąpił Sergio Péreza podczas minionego wyścigu o GP Wielkiej Brytanii po tym, jak u Meksykanina wykryto obecność koronawirusa. Niemiecki kierowca nie pojawił się jednak na starcie niedzielnej rywalizacji na Silverstone z powodu problemów z uruchomieniem silnika Mercedesa. Niewykluczone, że Pérez powróci na GP 70-lecia, o ile zaplanowany na dzisiaj test da ujemny wynik.

Hülkenberg przed najbliższym wyścigiem na Silverstone stwierdził, że były rozczarowany, gdyby nie udało mu się przejechać choć jednej rundy, chociaż jest świadomy tego, że to Pérez jest etatowym kierowcą.

„Ten scenariusz byłby rozczarowujący po powrocie i wypróbowaniu samochodu. Było jasne, że przybędę jako tymczasowy zamiennik Checo [Péreza] nie wiedząc, czy to będzie na jeden czy dwa wyścigi. Oczywiście jest on głównym kierowcą i gdy będzie gotowy do powrotu, wróci” – powiedział Hülkenberg.

Mimo to Niemiec nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Formule 1. Jak stwierdził, aktywnie poszukuje miejsca w stawce na przyszły rok.

„Rozmawiałem z kilkoma osobami z branży Formuły 1 oraz szefami zespołów, ponieważ wszyscy się znamy. Niektóre dyskusje to zwykłe pogawędki, ale część z nich były na temat przyszłości. Prowadzę zdecydowane rozmowy, ale jeszcze nie ma żadnych konkretów. Myślę, że minie kilka tygodni, zanim sprawy się bardziej zmaterializują. Co, jeśli nie Formuła 1? Szczerze mówiąc, dla mnie to też nie jest jeszcze jasne. Na razie będę stopniowo podchodził do sprawy i zobaczymy, jak będzie wyglądać sytuacja za kilka tygodni”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league