Leclerc: Czwarte miejsce jest jak wygrana

Charles Leclerc nie krył swojej radości po ukończeniu Grand Prix 70-lecia na czwartym miejscu. Monakijczyk jako jedyny z całej stawki ukończył wyścig na dwóch kompletach opon, a w porównaniu do Sebastiana Vettela, wyścig kierowcy Ferrari przebiegał spokojnie i bez większych problemów.

„Tak... jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział Leclerc. „To jak wygrana. Nie jest to miłe kiedy kończysz na czwartym miejscu, ale realia są takie, że nie jesteśmy wystarczająco szybcy. Nie wiem gdzie znaleźliśmy nasze tempo, ale byliśmy szybcy na twardej mieszance i to nawet pod koniec naszego stintu, więc jestem ekstremalnie szczęśliwy z pracy, jaką dziś wykonaliśmy”.

W końcowej fazie wyścigu kierowca Ferrari znajdował się na 3 miejscu, ale gonił go Lewis Hamilton, który zjechał po świeży komplet opon: „Z Lewisem było dość blisko. Musiałem wybierać swoje walki, ponieważ kiedy po raz pierwszy miałem Lewisa za sobą nie byliśmy na tej samej strategii i nie spodziewałem się go pod koniec wyścigu, ale pod koniec znalazł się za mną. Próbowałem wszystkiego co mogłem aby się bronić, ale był za szybki. Szczerze mówiąc musimy przyjrzeć się danym. Sobota była bardzo trudna, a dzisiaj był bardzo dobry dzień”.

Charles Leclerc wybrał strategię jednego pit stopu i ekipa przystała na tego typu propozycję: „Myślę, że największą rolę dzisiaj odegrała strategia. Naciskałem ekipę aby strategia jednego pit stopu zadziałała. Wszyscy bali się tego, co miało miejsce tydzień temu. Rano naciskałem na to (na wybór strategii jednej zmiany opon) i podczas wyścigu również optowałem za planem C. Przykro mi z powodu Seba, ale jestem pewien, że następny wyścig będzie lepszy”.

Według kierowcy Ferrari, cieplejsze wyścigi są na rękę ekipie i Monakijczyk liczy, że więcej wyścigów sezonu odbędzie się w cieplejsze dni: „Chcę zakończyć sezon 2020 z myślą, że wykorzystaliśmy każdą okazję jaką tylko mieliśmy i patrząc wstecz - na te pięć wyścigów - zrobiliśmy to. Chcielibyśmy walczyć o dużo wyższe miejsca, ale teraz nie możemy tego zrobić ze względu na wydajność. W tym roku byliśmy po stronie większego docisku, co się nie opłaciło i myślę, że mniejszy docisk jest o wiele bardziej wydajniejszy”.

Obecnie Leclerc zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców, mając na koncie 45 punktów. 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league