Vettel: Nasza strategia nie miała sensu

Sebastian Vettel po wyścigu przyznał, że strategia jaką przyjął dla niego zespół Ferrari była bez sensu i nie dawała żadnych szans na osiągnięcie dobrego wyniku.

Vettel wystartował do wyścigu z 11 miejsca, ale obrócił się w pierwszym zakręcie i spadł na ostatnie miejsce, czym zdecydowanie pogorszył swoją sytuację przed dalszą częścią wyścigu. Oprócz tego strategia jaką realizował Niemiec była dosyć dziwna, Vettel wystartował na twardej mieszance i zjechał do alei serwisowej po przejechaniu 22 okrążeń. Mechanicy założyli do jego samochodu kolejny komplet twardej mieszanki, na których kierowca Ferrari przejechał tylko 11 okrążeń i został wezwany na kolejną wizytę w boksie, żeby założyć oponę pośrednią. 33-latek kwestionował taką strategię swojego zespołu i był bardzo niezadowolony z tego jak potoczył się dla niego wyścig.

"Rozmawialiśmy na temat strategii dziś rano i powiedziałem wtedy, że nie ma sensu zjeżdżać do alei serwisowej, jeśli będziemy wiedzieć, że po wyjeździe utkniemy w grupie zawodników walczących ze sobą o pozycję" - powiedział Vettel. "Przy pierwszym zjeździe dostałem twardą mieszankę, na której przejechałem tylko 11 okrążeń i było to całkowicie bezsensowne. Nie rozumiem dlaczego więcej czasu spędziłem na pośredniej mieszance, przez co pod koniec wyścigu nie miałem już przyczepności".

Niemiecki kierowca zajmuje 13 miejsce w klasyfikacji generalnej mając na swoim koncie 10 punktów. Jego kolega zespołowy Charles Leclerc zdobył w pierwszych pięciu wyścigach 45 punktów i radzi sobie zdecydowanie lepiej z samochodem Ferrari.

"Cały czas czegoś mi brakuje, daje z siebie wszystko, ale nie jestem w stanie pojechać tak jak bym chciał. W dzisiejszym wyścigu również zrobiłem wszystko co w mojej mocy, by zdobyć punkty, ale zabrakło trochę szczęścia. Jeśli chodzi o moment, w którym się obróciłem to nie wiem czemu tak się stało, ale strategia na pewno mogła być lepsza".

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league