Brawn: Nico był drugim wyborem do Mercedesa

Były szef zespołu Mercedesa w Formule 1 Ross Brawn przyznał, że gdyby Lewis Hamilton nie opuścił w 2012 roku McLarena, Michaela Schumachera zastąpiłby Nico Hülkenberg. Pracujący obecnie jako dyrektor ds. sportowych Formuły 1 Brawn był pełen podziwu dla Niemca, który pomimo długiej przerwy w kwalifikacjach osiągnął trzeci czas, a podczas niedzielnego wyścigu dojechał na piątym miejscu.

„To musiało być niewiarygodne fizyczne wyzwanie dla Nico Hülkenberga i nie wiem jak bardzo był obolały pod koniec wyścigu, ale to był wspaniały wyścig w wykonaniu kogoś, kto został wrzucony w ciemną otchłań” – powiedział Brawn. „Zawsze ogromnie szanowałem Nico jako kierowcę. Jest bardzo silnym kierowcą, który powinien być w Formule 1”.

„Prawie podpisałem w nim kontrakt lata temu, kiedy kierowałem Mercedesem. Gdyby Lewis nie dołączył wtedy kiedy dołączył, Nico był naszym następnym wyborem”.

Ostatecznie Schumachera zastąpił Lewis Hamilton, a zespół był na dobrej drodze do osiągnięcia dominacji. Sporo ciepłych słów na temat Hülkenberga oraz jego powrotu do Formuły 1 wypowiedzieli jego rywale, w tym Max Verstappen. Innym kandydatem do fotela Mercedesa był Nick Heidfeld, o czym mówił niedawno Nick Fry.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league