Verstappen liczy na kolejne problemy z oponami u Mercedesa

Max Verstappen powiedział, że w najbliższym Grand Prix Hiszpanii chętnie zobaczyłby powtórkę wyścigu o Grand Prix 70-lecia na torze Silverstone, gdzie oba Mercedesy miały problemy z zużyciem ogumienia, co pozwoliło kierowcy Red Bulla na odniesienie pierwszego w tym roku zwycięstwa.

Bardziej miękkie opony oraz wyższe temperatury w Wielkiej Brytanii spowodowały, że obaj kierowcy Mercedesa mieli problemy z zużyciem twardego ogumienia – bardzo szybko pojawiły się nacięcia na prawej tylnej oponie zarówno u Valtteriego Bottasa, jak i Lewisa Hamiltona. Verstappen, który wystartował wówczas na twardej mieszance, wypracował w początkowej fazie wyścigu znaczącą przewagę i wraz z Red Bullem szybko reagował na decyzje Mercedesa, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w tym roku.

Verstappen jest świadomy tempa swojego samochodu. Jak stwierdził, przy normalnych, nieco chłodniejszych warunkach, szanse na triumf w Barcelonie są bardzo niskie.

Zapytany, czy będzie w stanie powalczyć z Mercedesem w Hiszpanii, Verstappen odpowiedział: „Nie wiem w tej chwili… Jeśli zaliczymy taki weekend, jak ostatnio na Silverstone, wtedy tak, ale jeśli sprawdzi się scenariusz taki jak w inne weekendy, wówczas absolutnie nie. Jest przyjemnie i ciepło, a to dobry znak, ale ponownie wracamy na twardsze rodzaje opon, więc trochę trudno powiedzieć. Wiem, że ten obiekt jest dość wymagający dla opon, ale musimy po prostu poczekać i zobaczyć”.

Dzięki zwycięstwu w drugim wyścigu Formuły 1 na Silverstone, Verstappen awansował na drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, tracąc do Hamiltona 30 punktów.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league