Pérez: Mamy szansę na podium w wyścigu

Sergio Perez przyznał, że jego celem na jutrzejszy wyścig jest pokonanie Maxa Verstappena i zdobycie miejsca na podium.

Meksykanin powrócił w ten weekend do ścigania po przerwie spowodowanej wykryciem u niego koronawirusa. Kierowca Racing Point był opuścić dwa weekendy wyścigowe na Silverstone, a w dzisiejszych kwalifikacjach zaprezentował bardzo dobrą formę i wywalczył czwartą pozycję na polach startowych. Teraz liczy na to, że uda mu się wywalczyć miejsce na podium. Taki scenariusz jest możliwy, jeśli jutro Pérez wyprzedzi na starcie Verstappena i potem będzie w stanie kontrolować tempo.

"Jestem zadowolony z powrotu do samochodu, dodatkowo w takim stylu" - powiedział Pérez. "Warunki nie były dziś łatwe, było bardzo gorąco, co utrudniało przejechanie bezbłędnego i dobrego okrążenia. Szczególnie ostatni sektor, gdzie wiatr co chwilę zmieniał kierunek był trudny do przejechania. To nie była łatwa sesja, ale udało nam się wywalczyć bardzo dobry wynik zespołowy. Zdecydowanie patrzę w kierunku Maxa, jeśli uda nam się dobrze wystartować i wyprzedzić go do pierwszego hamowania to mamy szansę na podium. Mamy wspaniały samochód, który dobrze spisuje się w każdych warunkach, co ułatwia walkę z innymi kierowcami. Nie jesteśmy jeszcze na poziomie Mercedesa i Red Bulla, ale w wyścigu wszystko może się wydarzyć, a my chcemy wykorzystać nadarzające się okazje".

Pérez przyznał, że w trakcie kwalifikacji myślał o tym, by za bardzo nie zniszczyć opon, oraz o strategii jaka będzie najlepsza na jutrzejszy wyścig.

"Dobrze czułem się przez całe kwalifikacje, ale w decydującej części czasówki skupiałem się też na odpowiednim zarządzaniu oponami, żeby były w dobrym stanie na kluczowe okrążenie. Myślę, że jutro jest szansa na tylko jeden pit-stop, ale z pewnością nie będzie wielu kierowców, którzy się na to zdecydują. Wszystko zależy od tego jak potoczy się pierwszy przejazd, czy nie utknie się za kimś innym, bo wtedy opony ulegają szybkiej degradacji. Jutrzejszy wyścig z pewnością będzie bardzo ciekawy".

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league