Verstappen: Nie będziemy usatysfakcjonowani dopóki nie wygramy

Max Verstappen umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Formuły 1, pokonując Valtteriego Bottasa w niedzielnym wyścigu w Barcelonie. Kierowca Red Bulla nie mógł jednak równać się z Lewisem Hamiltonem.

„Rozdzielenie dwóch Mercedesów to świetny wynik” – powiedział Verstappen. „Byli bardzo szybcy i jestem z tego zadowolony. To był kolejny mocny weekend, w którym zdobyliśmy dobre punkty i musimy być z tego zadowoleni”.

Verstappen wygrał poprzedni wyścig w Silverstone, lecz tym razem nie było mowy o rywalizacji z Hamiltonem: „Miałem dobry start i szybko udało się wyprzedzić Valtteriego, co było ważne. Próbowałem wszystkiego, aby utrzymać się za Lewisem na pierwszym komplecie opon, ale ich samochód jest szybszy i Lewis był odrobinę za mocny. Od tego momentu skupialiśmy się na naszym wyścigu i samochód był dobry”.

Drugi z kierowców Mercedesa-AMG Valtteri Bottas okazał się niegroźny dla Verstappena: „Spodziewałem się na koniec kłopotów ze strony Valtteriego, ale nie doganiał mnie i w końcu zjechał do boksów”.

„Drugie miejsce jest oczywiście dobre, ale jesteśmy tu po to, aby wygrywać i nigdy nie będziemy usatysfakcjonowani, dopóki tego nie osiągniemy. Jesteśmy pomiędzy dwoma Mercedesami i chcielibyśmy wywierać większą presję na Lewisie, ale zdajemy sobie sprawę, że mają szybszy samochód”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league