Hamilton: Jesteśmy bardzo mocni w środkowym sektorze

Lider klasyfikacji generalnej Formuły 1 Lewis Hamilton zdominował kwalifikacje do Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps, dystansując stawkę na ponad pół sekundy.

„To była bardzo czysta sesja i z każdym okrążeniem było coraz lepiej” – powiedział kierowca Mercedesa-AMG. „Analizowałem cień aerodynamiczny i momentami go potrzebowaliśmy. Tor jest podzielony na trzy trudne sekcje i nie jest łatwo znaleźć właściwy kont ustawienia skrzydeł. Niektórzy są mocni w pierwszym i trzecim sektorze, gdzie my nie jesteśmy najmocniejsi, ale za to jesteśmy bardzo mocni w środkowym sektorze”.

Brytyjczyk jechał przed swoim zespołowym kolegą Valtterim Bottasem, aby w pełni wykorzystać docisk aerodynamiczny swojego samochodu: „W ten weekend wybór należał do mnie i pojechałem jako pierwszy. Chciałem mieć pusty tor przed sobą i nie przejmować się tym, czy ktoś jest przede mną i jaki muszę zrobić odstęp”.

Hamilton jest zadowolony z tego, jak opanował belgijski tor: „Bardzo ważne są tutaj wyjścia z zakrętów. Nie popełniłem żadnego błędu w kwalifikacjach, a moje pierwsze okrążenie w Q3 było świetne i sądziłem, że go nie poprawię. Pierwszy zakręt był moją słabością w ostatnich latach, ale pojechałem tamtędy lepiej i całe okrążenie było bardzo dobre, zatem jestem zadowolony”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league