Kierowcy Ferrari przygotowani na trudny weekend na Monzy

Sebastian Vettel i Charles Leclerc są zgodni, co do zbliżającego się Grand Prix Włoch. Duet kierowców Ferrari przewiduje, że wyścig na torze Monza będzie jednym z najtrudniejszych w całym sezonie, jeśli chodzi o konkurencyjność samochodu SF1000.

Promykiem nadziei na konkurencyjne tempo może okazać się specjalny pakiet aerodynamiczny, przygotowany przez Ferrari na ten weekend. Zdaniem Sebastiana Vettela będzie to jedyna broń w ich arsenale w walce o punkty: „Mamy specjalny pakiet aerodynamiczny, który, mamy nadzieję, uczyni SF1000 bardziej konkurencyjnym”- powiedział niemiecki kierowca. „Niemniej nasz cel w ten weekend jest taki sam jak zawsze: maksymalnie wykorzystać nasz pakiet i zdobyć jak najwięcej punktów dla zespołu”.

Dla Vettela będzie to ostatni weekend na Monzy w czerwonych barwach. Kierowca Ferrari z sentymentem podchodzi do legendarnego obiektu, na którym wygrał swój pierwszy w karierze wyścig w barwach Scuderia Toro Rosso: „Monza to jeden z najbardziej znanych torów Formuły 1 na świecie. W tym sezonie ściganie się na Autodromo Nazionale wyda się bardzo dziwne, bo bez kibiców panuje surrealistyczna atmosfera. Poza tym przyjeżdżamy na Monzę wiedząc, że w ten weekend ciężko będzie walczyć na froncie stawki”.

„Ostatni wyścig tutaj nie był dla mnie łatwy i doskonale zdajemy sobie sprawę, że tak będzie i tym razem”.

W nieco lepszym nastroju może być Charles Leclerc, który wygrał w zeszłym roku tutaj wyścig. Jednak przy obecnej formie Ferrari powtórzenie tego wyczynu będzie graniczyło z cudem: „W zeszłym roku przeżyłem najbardziej emocjonujący moment w mojej karierze, właśnie tutaj na Monzy” – wspomina Monakijczyk. „Tym razem trybuny będą puste. Niestety nasi fani, którzy sprawili, że ceremonia na podium była tak niezapomniana, nie będą mogli być z nami”.

„Niestety nie jesteśmy też tak konkurencyjni, jak w zeszłym roku, więc będzie to trudny weekend. Mimo wszystko nie brakuje nam motywacji podczas tej rundy. Dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać jak najlepszy wynik ”.

Źródło: Informacja prasowa Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league