Kierowcy Ferrari przygotowani na trudny weekend na Monzy

Sebastian Vettel i Charles Leclerc są zgodni, co do zbliżającego się Grand Prix Włoch. Duet kierowców Ferrari przewiduje, że wyścig na torze Monza będzie jednym z najtrudniejszych w całym sezonie, jeśli chodzi o konkurencyjność samochodu SF1000.

Promykiem nadziei na konkurencyjne tempo może okazać się specjalny pakiet aerodynamiczny, przygotowany przez Ferrari na ten weekend. Zdaniem Sebastiana Vettela będzie to jedyna broń w ich arsenale w walce o punkty: „Mamy specjalny pakiet aerodynamiczny, który, mamy nadzieję, uczyni SF1000 bardziej konkurencyjnym”- powiedział niemiecki kierowca. „Niemniej nasz cel w ten weekend jest taki sam jak zawsze: maksymalnie wykorzystać nasz pakiet i zdobyć jak najwięcej punktów dla zespołu”.

Dla Vettela będzie to ostatni weekend na Monzy w czerwonych barwach. Kierowca Ferrari z sentymentem podchodzi do legendarnego obiektu, na którym wygrał swój pierwszy w karierze wyścig w barwach Scuderia Toro Rosso: „Monza to jeden z najbardziej znanych torów Formuły 1 na świecie. W tym sezonie ściganie się na Autodromo Nazionale wyda się bardzo dziwne, bo bez kibiców panuje surrealistyczna atmosfera. Poza tym przyjeżdżamy na Monzę wiedząc, że w ten weekend ciężko będzie walczyć na froncie stawki”.

„Ostatni wyścig tutaj nie był dla mnie łatwy i doskonale zdajemy sobie sprawę, że tak będzie i tym razem”.

W nieco lepszym nastroju może być Charles Leclerc, który wygrał w zeszłym roku tutaj wyścig. Jednak przy obecnej formie Ferrari powtórzenie tego wyczynu będzie graniczyło z cudem: „W zeszłym roku przeżyłem najbardziej emocjonujący moment w mojej karierze, właśnie tutaj na Monzy” – wspomina Monakijczyk. „Tym razem trybuny będą puste. Niestety nasi fani, którzy sprawili, że ceremonia na podium była tak niezapomniana, nie będą mogli być z nami”.

„Niestety nie jesteśmy też tak konkurencyjni, jak w zeszłym roku, więc będzie to trudny weekend. Mimo wszystko nie brakuje nam motywacji podczas tej rundy. Dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać jak najlepszy wynik ”.

Źródło: Informacja prasowa Ferrari

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league