Kierowcy Scuderia Alpha Tauri zadowoleni z piątkowych treningów

Pierre Gasly i Daniił Kwiat zgodnie przyznali po piątkowych treningach, że są zadowoleni z przygotowań do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Włoch.

W trakcie dwóch rozegranych treningów, każdy z kierowców włoskiego zespołu zajmował 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. W porannym treningu czwarty był Kwiat, a po południu Gasly. Francuz przyznał nawet, że piątkowe treningi były najlepszymi w obecnym sezonie: „Dzisiejszy piątek był zdecydowanie najlepszy od początku sezonu. Rano byliśmy na szóstym, a po południu na czwartym miejscu” – powiedział po treningach Gasly. „Muszę przyznać, że czucie w samochodzie było naprawdę dobre! Mogłem naciskać i przejechać kilka dobrych okrążeń”.

„Niestety, mieliśmy mały problem z amortyzatorem pod koniec sesji podczas długiego przejazdu, więc musieliśmy zatrzymać się nieco wcześniej niż inni, ale ogólnie jesteśmy całkiem zadowoleni”.

„Ustawienie małego docisku, które mamy tutaj na Monzy, działa całkiem nieźle, ale czuję, że możemy jeszcze trochę poprawić jutro. Uważam, że z nowymi zasadami odnośnie trybu silnika będzie kilka niespodzianek, więc zobaczymy. Jest bardzo ciasno i szczególnie tutaj, przy holowaniu w kwalifikacjach, ważne będzie, aby zrobić to dobrze”.

Optymistycznie, ale nieco bardziej zachowawczo podsumował pierwszy dzień na Monzy Daniił Kwiat: „To był całkiem udany piątek. Pracowaliśmy zarówno na krótkich, jak i długich przejazdach. Udało nam się pokonać wiele okrążeń bez żadnych problemów. Myślę, że wykonaliśmy dzisiaj dobrą robotę, nawet, jeśli nie byłem do końca zadowolony z moich krótszych przejazdów. Będziemy dalej pracować nad poprawą na jutro, kiedy czasy naprawdę będą się liczyć”.

Źródło: Informacja prasowa Scuderia Alpha Tauri

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league