Verstappen: To nie jest dobry weekend dla nas

Od początku weekendu na torze Monza coraz śmielej można mówić o tym, że samochody Red Bulla nie są wstanie walczyć z Mercedesami jak równy z równym.

Przegrana w kwalifikacjach do Grand Prix Włoch z McLarenem i Racing Point może być zaskoczeniem, ale jak przyznał Max Verstappen od początku weekendu są pewne problemy, a samochód Red Bulla nie jest wystarczająco szybki w świątyni prędkości.

Zakaz używania specjalnych trybów silnika miał być szansą dla czerwonych byków, ale strata tempa Verstappena do Hamiltona jest wyższa niż miało to miejsce w poprzednich wyścigach: „To nie jest dobry weekend dla nas. Od samego początku walczyłem o tempo. Wygląda na to, że przy niskiej sile docisku nasz samochód ma problem z nieco bardziej wrażliwym tyłem, ale tak naprawdę [samochód] nie trzyma się [toru] tak jak powinien”.

Holender przyznał, że próbował różnych ustawień i konfiguracji swojego samochodu, ale zawsze „kończył z tym samym czasem okrążenia” co pokazuje, że samochód nie jest w tej chwili wystarczająco dobry: „Oczywiście, szczególnie brakuje nam mocy Mercedesa i to jest oczywiste”.

Według Holendra ogólna strata zespołu pokazuje, że Red Bull zrobił coś nie tak na Monzie. Verstappen wystartuje do niedzielnego wyścigu z piątego miejsca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league