Rozczarowanie w zespole Alfa Romeo Racing ORLEN

Alfa Romeo Racing ORLEN nie może zaliczyć niedzielnego wyścigu o Grand Prix Włoch do udanych. Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi nie zdobyli ani jednego punktu w chaotycznym wyścigu na Monzy.

Fiński kierowca narzekał, że przyczyną słabego występu na torze pod Mediolanem był brak odpowiednich opon po ponownym starcie wyścigu: „To był bardzo rozczarowujący wynik, ale tak naprawdę nic nie mogliśmy zrobić. Podczas czerwonej flagi mieliśmy tylko miękkie opony, po użyciu średnich na starcie, co postawiło nas w bardzo trudnej sytuacji” – powiedział były mistrz świata F1. „Miękkie opony były dobre do walki i obrony, ale tylko przez kilka pierwszych okrążeń po restarcie, a kiedy zniknęły, było po wszystkim”.

„Aż do czerwonej flagi byliśmy na dobrej pozycji, samochód sprawował się dobrze i sprawy toczyły się całkiem dobrze, ale po tym już naprawdę nie mogliśmy walczyć”.

Na dobry rezultat w domowym wyścigu czekał Antonio Giovinazzi, który miał przyzwoity początek wyścigu: „Kończymy bez punktów po tak szalonym wyścigu, a szkoda, bo na początku wszystko wyglądało dobrze” – komentował po wyścigu Włoch. „Z perspektywy czasu, wiedząc, jak potoczył się wyścig, wiemy, że finisz w pierwszej dziesiątce był mało prawdopodobny, ale nadal rozczarowuje fakt, że dostajesz karę, która umieszcza cię daleko z tyłu, podczas gdy wcześniej jedziesz na wysokiej pozycji”.

„Będziemy musieli zbadać, jak rozwinęła się ta sytuacja, która doprowadziła do zatrzymania wyścigu W momentach wyjazdu samochodu bezpieczeństwa wszystko dzieje się naprawdę szybko, a Ty musisz reagować na to, co dzieje się wokół Ciebie.  Byłem skupiony na powrocie do boksów . Potem byłem za daleko, żeby cokolwiek zrobić, ale to takie są wyścigi. Muszę to zostawić za sobą i skupić się na wyścigu w przyszłym tygodniu, czyli kolejnym domowym Grand Prix dla mnie i spróbować wykonać lepszą pracę”.

Źródło: Informacja prasowa Alfa Romeo Racing ORLEN

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league