Gasly gotowy na powrót do Red Bulla

Pierre Gasly po swoim zaskakującym zwycięstwie w wyścigu o Grand Prix Włoch powiedział, że jest gotowy na ewentualny powrót do zespołu Red Bull Racing, z którego został już zdegradowany w połowie ubiegłego sezonu.

Po dobrych występach w Toro Rosso, Gasly przeszedł do Red Bulla na początku 2019 roku. Z powodu pewnych problemów, Francuz po zaledwie 12. wyścigach został oddelegowany z powrotem do Toro Rosso, zamieniając się miejscami z Alexem Albonem. Gasly był jednak w stanie zebrać siły i wykorzystał swoją szansę w Brazylii w ubiegłym roku, gdzie wywalczył drugie miejsce i pokonał na mecie Lewisa Hamiltona, zaś w minioną niedzielę na Monzy po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium Formuły 1 już w barwach przebrandowanego AlphaTauri.

Zapytany, czy jest gotowy na powrót do Red Bulla, Gasly odpowiedział: „Myślę, że jestem gotowy, ale jak powiedziałem, nie do mnie należy decyzja”.

„Jedyną rzeczą, jaką zrobiłem, odkąd przeniesiono mnie z powrotem do Toro Rosso, było skupienie się na sobie i pokazanie, co potrafię. Oczywiście sądzę, że mocne wyniki powinny być czymś wynagrodzone, ale zobaczymy, co się stanie. Tak naprawdę w tej chwili nie chciałbym o tym za bardzo myśleć. Pragę jedynie cieszyć się tą chwilą, ponieważ to moje pierwsze zwycięstwo w F1, a o [ewentualnym przejściu] będę miał czas myśleć później”.

Dla ekipy z Faenzy to drugi triumf w Formule 1. Pierwszy wywalczył Sebastian Vettel podczas Grand Prix Włoch 2008 w Toro Rosso. Gasly podkreślił, że od momentu powrotu do tej stajni, jego forma była solidna.  

„Kiedy dostaję do ręki odpowiednie narzędzia, bardzo się cieszę z pokazanych występów – nie mówię tu tylko o Brazylii, ale ogólnie uważam, że w większości wyścigów byliśmy dość mocni. Nasze [tempo] kwalifikacyjne i wyścigowe było solidne. Zobaczymy, co się stanie, ale w Toro Rosso jeździło wielu silnych kierowców. Naprawdę cieszę się, że jestem jednym z dwóch, którym udało się wygrać dla tego zespołu”.

Po wygranej w GP Włoch, Gasly zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 43 punktów.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze