Vettel: Próbowałem poprawić swój czas

Sebastian Vettel po raz kolejny nie może zaliczyć kwalifikacji do udanym. Tym razem Niemiec rozbił swoje Ferrari i prawdopodobnie wystartuje do wyścigu z alei serwisowej.

Kierowca Ferrari próbował wyratować swój samochód, ale się nie udało i zakończył zmagania w ścianie. Mało brakowało, a w samochód Vettela uderzyłby Charles Leclerc. Monakijczyk przejechał jednak po przednim skrzydle Niemca.

„Kiedy się rozbiłem, próbowałem poprawić swój czas. Nie miałem dobrego pierwszego sektora, więc naciskałem. Wygląda na to, że jechałem za szybko i straciłem samochód. Najpierw miało to miejsce w 2. zakręcie, a potem ponownie w 4. Próbowałem uniknąć uderzenia, ale nie mogłem go złapać [samochodu]”.

„W porównaniu do porannej sesji, tor różnił się podczas kwalifikacji i miałem nieco problemów. Przepraszam, że spowodowałem dodatkową pracę dla ekipy, ale myślę, że uda się odbudować samochód”.

Po tym jak na torze pojawiła się czerwona flaga, Niemiec dość symbolicznie poszedł po swoje przednie skrzydło i położył koło samochodu.

Źródło: ferrari.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league