Verstappen: Tak powinno być w każdy weekend

Max Verstappen, który wywalczył swoje pierwsze podium w Grand Prix Rosji, stwierdził, że takie wyniki powinny być uzyskiwane w każdym wyścigu.

Holender w Rosji kontynuuje tegoroczny trend – jeśli ukończy wyścig, zawsze znajdzie się na podium. Po niedojechaniu do mety na starcie sezonu w Austrii, a także ostatnich nieukończonych rund na Monzy oraz Mugello, kierowca Red Bulla ponownie przekroczył linię mety w czołowej trójce, tym razem na drugim miejscu, rozdzielając kierowców Mercedesa - Valtteriego Bottasa oraz Lewisa Hamiltona.

„Tak powinno być w każdy weekend!” – powiedział Verstappen po GP Rosji. „Oczywiście ostatnie dwa weekendy nie były dobre, więc powrót na podium i to na drugie miejsce jest dla nas dobrym wynikiem, zważywszy na to, że rywalizowaliśmy na torze, na którym zazwyczaj nie byliśmy konkurencyjni. Nigdy nie zdobyliśmy tutaj podium, więc jestem szczęśliwy”.

Holender przyznał jednak, że nie zaliczył udanego początku wyścigu, w którym przez moment znalazł się nawet za Danielem Ricciardo z Renault, lecz kilka zakrętów później udało mu się odzyskać pozycję. Verstappen ruszał z drugiego pola, które znajdowało się po brudnej stronie toru i właśnie to według niego było przyczyną tego, że przegrał również z Bottasem.

„Początek był dość kiepski. Po wewnętrznej, po prawej stronie, było tak mało przyczepności – wyglądało na to, że każdy [ruszający z tej strony] miał naprawdę słaby start. Na pierwszym okrążeniu stoczyłem małą potyczkę z Danielem o trzecie miejsce, zaliczając również niezłe wrażenia z jazdy terenowej przez pachołki. Od tego momentu nie miałem najlepszego balansu na pośrednich oponach, podobnie zresztą jak w sobotę w Q1 i Q2 w kwalifikacjach, kiedy to nie byłem w stanie naciskać na wejściach w zakręty i nie mogłem utrzymać się [za Mercedesami]”.

„Oczywiście starałem się nie tracić zbyt wiele czasu. Potem, kiedy założyliśmy twarde ogumienie, wszystko stało się trochę stabilniejsze i bardziej zbalansowane, z czego byłem zadowolony. Drugi przejazd był w porządku i jestem szczęśliwy z drugiego miejsca”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league