Alpha Tauri ma nadzieję na walkę z Ferrari po udanym Grand Prix Rosji

Daniił Kwiat i Pierre Gasly udanie zaprezentowali się podczas Grand Prix Rosji. Dwójka kierowców Scuderia Alpha Tauri zdobyła punkty na torze w Soczi i tym samym włoski zespół potwierdził, że będzie walczył z Ferrari o szóstą lokatę w klasyfikacji konstruktorów.

Pierwszym kierowcą Alpha Tauri, który przeciął linię mety niedzielnego wyścigu był „gospodarz” rosyjskiego obiektu Daniił Kwiat, który dojechał na ósmym miejscu: „Jestem bardzo zadowolony z wyścigu, moje domowe Grand Prix nie mogło być dużo lepsze” - powiedział Kwiat. To był ciężki wyścig, ponieważ ciągle musiałem naciskać, aby strategia zadziałała, ale to jest rodzaj wyścigów, które lubię. Kiedy zobaczyłem Hamiltona za sobą i udało mi się go utrzymać w tyle przez kilka okrążeń, pomyślałem, że tempo w wyścigu jest niesamowite”.

Tego ranka byłem pewien, że mogliśmy rozegrać dobry wyścig, ponieważ zwykle jestem dość mocny w niedziele. Szkoda tylko, że nie byłem w stanie zmusić Ocona do popełnienia błędu, ponieważ P7 było zdecydowanie do wzięcia, byliśmy szybsi, ale ciężko jest wyprzedzać tymi nowoczesnymi samochodami F1. Jestem zadowolony ze swojej jazdy i mamy dobre punkty dla zespołu. Samochód jest tam, gdzie powinien być, tempo jest, więc musimy naciskać do końca sezonu, mając nadzieję, że uda nam się przeskoczyć jeszcze o pozycję w mistrzostwach”.

Także zadowolony z tempa, choć nie z pozycji był Pierre Gasly, który minął linię mety na dziewiątej pozycji. Francuz był zdania, że osiągi samochodu Alpha Tauri pozwalają walczyć o większe punkty, niż te zdobyte w niedzielnym wyścigu: „To nie był dla nas łatwy wyścig. Miałem dobry start i jechałem na P7, ale potem straciliśmy sporo czasu w środkowej części wyścigu, kiedy walczyłem z Alexem i Kimim” - komentował po wyścigu Gasly.

Zostaliśmy podcięci przez Charlesa, ale byłem dość szybki i próbowałem go złapać. Gdyby okres wirtualnego samochodu bezpieczeństwa był nieco dłuższy, to z pewnością pomógłby darmowy postój w boksach, ale był krótszy niż się spodziewałem, więc za to zapłaciłem. Starałem się jednak jak najlepiej odpowiedzieć i udało mi się wyprzedzić kilka samochodów. To trochę rozczarowujące, ponieważ samochód sprawował się świetnie, mieliśmy dobre tempo i myślę, że mogliśmy walczyć o więcej”.

 

Źródło: Informacja prasowa Scuderia Alpha Tauri

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league