Hamilton: Bottas wykonał świetną pracę

Lewis Hamilton nie krył swojego uznania dla Valtteriego Bottasa, który zdobył pierwsze pole startowe do niedzielnego wyścigu F1 do Grand Prix Eifel.

Kierowca Mercedesa uważa, że jeżeli spojrzy w dane, na pewno znajdzie jeszcze sporo czasu, który można było zyskać: „Jestem pewien, że kiedy zobaczę dane, będzie jeszcze dużo czasu – jakieś dwie dziesiąte. [Bottas] wykonał świetną racę, więc gratulacje dla niego. To niesamowity tor, jeden z tych historycznych, które mamy [w kalendarzu]”.

Lewis Hamilton nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego nagle zgubił tempo podczas ostatniego segmentu kwalifikacji: „Nie jestem pewien. Muszę wrócić i to przeanalizować, ale w Q2 czułem się dobrze i kiedy byłem w Q3 nie czułem się na żadnym okrążeniu - przyczepność nie była taka sama”.

Podczas Grand Prix Eifel obaj kierowcy Mercedesa będą korzystać z tej samej strategii i wystartują na miękkich oponach, podobnie jak Max Verstappen, który ustawi swój samochód na trzecim polu startowym: „Chciałem zacząć na nich [oponach pośrednich] tylko dlatego, że zawsze lubię robić coś innego, ale zespół zdecydował, że obaj będziemy na tym samym rodzaju ogumienia. Zobaczymy jutro, czy był to właściwy wybór. Jestem pewien, że tak. Myślę, że inna decyzja byłaby trochę trudniejsza [do wykonania]. Dzisiaj nie był mój dzień, ale stawka nadal jest wysoka”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league