Bottas: Świetnie się bawiłem

14. pierwsze pole startowe w karierze Valtteriego Bottasa było jednym z tych, które należy zapamiętać. Fin zdobył je dopiero ostatnim okrążeniem toru Nürburgring i pokonał swojego największego rywala w walce o tytuł, Lewisa Hamiltona.

Fin najlepiej poradził sobie na torze Nürburgring i nie krył swojej radości z faktu bycia pierwszym: „Oczywiście to przyjemne, gdy umieścisz samochód na pole position, zwłaszcza gdy liczy się ostatnie okrążenie, a twoje jest wystarczające. To bardzo dobre uczucie i właśnie dla takich chwil to robimy. Świetnie się bawiłem”.

Kierowca Srebrnych Strzał przyznał, że sporo walczył w pierwszym sektorze i ten stan utrzymywał się przez całe kwalifikacje: „Zawsze to miłe uczucie być na pole position, ale z tym okrążeniem, było wszystko uporządkowane, a wszystkie szczegóły tego były prawidłowe. Przez całe kwalifikacje walczyłem w pierwszym sektorze, ale tak naprawdę na ostatnim okrążeniu udało mi się to osiągnąć”.

Fin przyznał, że tylko jedna sesja treningowa oraz niskie temperatury utrudniło znacznie kwalifikacje: „Walczyłem w pierwszym sektorze, ale ostatecznie wszystko mi się udało. Było to dość trudne przy zaledwie jednej sesji treningowej i niskich temperaturach, więc ustawienie opon w odpowiednim oknie na okrążeniu było naprawdę ważne i udało mi się to, aby pracowały w odpowiednim oknie. Jutro jest nowy dzień i zapowiada się ciekawy wyścig, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak dużej ilości przejazdów jakie mieliśmy tutaj i temperatury”.

Fin, podobnie jak Lewis Hamilton, wystartuje do niedzielnego wyścigu na miękkiej mieszance.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league