Verstappen obiecuje jeszcze lepsze tempo Red Bulla

Drugi na mecie niedzielnego wyścigu Formuły 1 na torze Nürburgring Max Verstappen żałuje, że obie piątkowe sesje treningowe zostały odwołane i zespół Red Bulla nie miał dość czasu, aby wypróbować i dostosować ustawienia do nowych części.

„Przywieźliśmy nowe elementy, więc samochód z całą pewnością jest lepszy” – powiedział Holender. „Będziemy starali się lepiej je wykorzystać, bo ten weekend był krótszy niż się spodziewaliśmy i mamy jeszcze pole do poprawy. Miejmy nadzieję w kolejnym wyścigu zrobimy to samo”.

Verstappen utrzymywał się w pobliżu Lewisa Hamiltona na początku wyścigu, lecz później nie mógł już dotrzymać tempa zwycięzcy wyścigu: „Próbowałem jechać za nim przez cały czas i wydaje mi się, że na całym dystansie był nieco szybszy, ale to był dla nas udany weekend i jesteśmy zadowoleni. Musimy pracować nad dalszym zmniejszeniem straty”.

Na ostatnim okrążeniu Holender zademonstrował potencjał poprawek, uzyskując najlepszy czas okrążenia: „Najszybsze okrążenie było przyjemne. Nie sądziłem, że dam radę, po prostu jechałem na pełnym gazie i na szczęście się udało. Cieszę się z tego”.

Drugi z kierowców Red Bulla Alexander Albon nie dojechał do mety z powodu przedziurawionej chłodnicy.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league