Pierwsze punkty Grosjeana w sezonie 2020

Romain Grosjean, kierowca amerykańskiego zespołu Haas F1 Team, zdobył podczas niedzielnego wyścigu o Grand Prix Eifel swoje pierwsze punkty w sezonie.

Początek wyścigu był dość nerwowy w wykonaniu Francuza. Grosjean przekazał swojemu inżynierowi, że strasznie boli go palec, ponieważ został uderzony żwirem, po tym jak Kimi Räikkönen wyjechał po za tor, aby uniknąć kolizji z poprzedzającymi go rywalami. Pomimo bólu i sporego narzekania, Francuz zdołał dojechać do mety na 9. miejscu zdobywając 2 punkty.

„To jest mega – w końcu. Wykonywaliśmy dobrą pracę w kilku ostatnich wyścigach, ale rzeczy nie zawsze szły po naszej myśli. Powiedziałem wczoraj, że niespodziewane to najlepsze co możemy dostać. Oczywiście, mieliśmy dwie różne strategie – to było bardzo trudne na początku. Musieliśmy podjąć ryzyko, ponieważ gdybyśmy podążali regularną strategią nie mielibyśmy tempa, niestety. Udało nam się jednak utrzymać i pojechać na jeden postój. To nie była dobra wiadomość, kiedy wyjechał samochód bezpieczeństwa, ale udało nam się przywrócić optymalną temperaturę opon i utrzymać 9. miejsce. To byłą dobra wiadomość. To była kwestia czasu, kiedy uzyskamy dobry wynik, ale wiedziałem, że robimy dobrą robotę”.

Dzięki 9. miejscu i 2 punktom Francuz wskoczył na 18. miejsce w klasyfikacji generalnej, a amerykański zespół ma w sumie 3 punkty w klasyfikacji konstruktorów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league