Abu Zabi jedyną szansą na trening juniorów Ferrari

Po tym jak deszczowa pogoda pokrzyżowała plany przeprowadzenia piątkowych treningów na torze Nürburgring, finałowa runda na torze Yas Marina będzie jedyną okazją do tego, by Mick Schumacher, Callum Ilott i Robert Szwarcman sprawdzili się za kierownicą samochodów Formuły 1 w trakcie weekendu Grand Prix.

„Jeśli spojrzeć w kalendarz, nie będzie żadnej okazji przed Abu Zabi” – powiedział dyrektor sportowy Ferrari Laurent Mekies. „Nie sądzę, by Portimão wchodziło w grę. To nowy tor, na którym nikt nie jeździł i nie będzie chciał poświęcić sesji treningowej. Staramy się być uczciwi wobec naszych partnerów dla nie sądzę, że będziemy mogli posadzić naszych kierowców na zupełnie nowym torze, co do którego nikt nie ma żadnych danych”.

Schumacher oraz Ilott zajmują obecnie pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły 2, z kolei Szwarcman zajmuje piątą lokatę: „Będą ścigać się w Bahrajnie i nie będziemy chcieli przeszkadzać im w walce o tytuł, więc jedyna szansa nastąpi w Abu Zabi. Będziemy ustalać wspólnie z Alfą Romeo i Haasem, co jest wykonalne. Czy się uda, zobaczymy, ale będziemy starać się zapewnić im szansę. A chwilę później mamy testy młodych kierowców…”

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league