Vettel: Leclerc jest w innej lidze

Piętnaste miejsce w kwalifikacjach do Grand Prix Portugali na pewnie nie jest tym, czego oczekiwał Sebastian Vettel. Niemiec, podobnie jak jego kolega z zespołu wyjechał w drugiej części kwalifikacji na mieszance pośredniej, ale tylko Charles Leclerc zdołał awansować do Q3. Vettel nie ukrywał zaskoczenia i rezygnacji z powodu tego, co pokazuje na torze jego partner z zespołu.

„Kolejny raz to nie były dobre kwalifikacje” – powiedział kierowca Ferrari. „Po pierwszym przejeździe miałem dobre odczucia i myślałem, że łatwo dostanę się do Q3. Podczas drugiego przejazdu nie mogłem uzyskać odpowiedniej temperatury opon i gwałtownie zahamowałem. Nie mam pojęcia, dlaczego ten samochód zachowywał się tak nieprzewidywalnie”.

Vettel nie chciał mówić o przewidywaniach co do wyścigu: „Następne pytanie proszę… ten wyścig to znów będzie bałagan”.

Czterokrotny mistrz świata nie potrafił wyjaśnić faktu, jak to możliwe, że jest wolniejszy od Charlesa Leclerca: „To nie tylko to, że zostałem przez niego pokonany. On jest w innej lidze. Robię wszystko co mogę. Nawet okrążenia którymi jestem usatysfakcjonowany są za wolne. Staram się dać z siebie i z mojego samochodu wszystko co mogę. Więcej nie jest już możliwe”.

To nie pierwszy raz, kiedy Sebastian Vettel nie kwalifikuje się do trzeciego segmentu kwalifikacji i przegrywa ze swoim partnerem z zespołu.

Źródło: f1-insider.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league