Bottas nie rozumie, dlaczego nie miał tempa w Grand Prix Portugalii

Valtteri Bottas stał się faworytem do zwycięstwa w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Portugalii Formuły 1 w Portimão, gdy w połowie pierwszego okrążenia wyprzedził Lewisa Hamiltona w bezpośrednim pojedynku. 20 okrążeń role się jednak odwróciły i Fin nie mógł utrzymać za sobą zespołowego kolegi.

„Pierwsze okrążenie było całkiem niezłe” – powiedział reprezentant Mercedesa-AMG. „Pojawiła się lekka mżawka, która dodała trudności i auta z tyłu startujące na miękkich oponach miały wtedy przewagę. Byłem bardzo zadowolony, że mogłem objąć prowadzenie, ale potem nie miałem tempa i nie rozumiem, dlaczego”.

Hamilton wykonał zwycięski manewr na dojeździe do pierwszego zakrętu, wykorzystując do tego DRS: „Oczywiście próbowałem się bronić, ale zbliżał się w takim tempie, że nic nie mogłem zrobić”.

Bottas chciał rzucić wyzwanie Hamiltonowi w końcówce wyścigu, zakładając miękkie opony. Zespół jednak odmówił: „Tak jak powiedziałem, naprawdę nie wiem, dlaczego nie miałem tempa. Cisnąłem ze wszystkich sił, ale nie mogłem pojechać szybciej. Miałem nadzieję przedłużyć przejazd na pośrednich oponach i założyć na koniec miękką mieszankę, ale nie sądzę, aby wpłynęło to na końcowy wynik”.

Na pięć wyścigów do końca sezonu, Bottas traci już 77 punktów do prowadzącego w tabeli Hamiltona.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league