Räikkönen zyskał dziesięć pozycji na pierwszym okrążeniu Grand Prix Portugalii

Choć nie zdobył ani jednego punktu, Kimi Räikkönen został jednym z bohaterów niedzielnego Grand Prix Portugalii Formuły 1 w Portimão. Fin zyskał bowiem dziesięć pozycji na pierwszym okrążeniu i przebił się do pierwszej dziesiątki, gdzie pozostawał przez ponad połowę dystansu.

„Start nie był zbyt dobry, bo straciłem pozycję, ale potem zacząłem się zastanawiać, co wyprawia reszta” – powiedział kierowca Alfy Romeo. „Miałem dobre pierwsze i drugie okrążenie, a samochód był szybki przez większość wyścigu. Potem mieliśmy małe problemy w boksach i ostatecznie przegrałem dziesiąte miejsce z Sebastianem Vettelem, jadąc na zużytych oponach. Szkoda, że nic z tego nie mamy. Musimy być szybsi, bo wtedy wszystko staje się prostsze”.

11. lokata to drugi najlepszy wynik Räikkönena w tym sezonie, który liczy jednak na więcej ze strony samochodu: „Zobaczymy, jak będzie, ale musi być lepiej niż tutaj. W wyścigu nie jest tak źle, ale gdy startuje się tak daleko, trzeba więcej ryzykować, a to nie jest najlepsza sytuacja. Niestety brakuje nam trochę szybkości”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league