Brawn: Leclerc przypomina mi Hamiltona i Schumachera

Dyrektor zarządzający ds. sportów motorowych Formuły 1, Ross Brawn, powiedział, że Charles Leclerc pokazuje w tym sezonie umiejętności i technikę jazdy, która przypomina mu zarówno Lewisa Hamiltona, jak i Michaela Schumachera.

Leclerc zaliczył kolejny już w tym sezonie dobry występ, tym razem podczas wyścigu o Grand Prix Portugalii, zamieniając czwarte pole startowe na czwarte miejsce, co jest jego najlepszym osiągnięciem od Grand Prix 70-lecia na Silverstone. Ponadto, dwa razy w tym sezonie stawał na podium i dzięki kilku innym finiszom w czołowej dziesiątce, obecnie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji mistrzostw, tracąc tylko 5 punktów do Daniela Ricciardo.

Brawn uważa, że forma Leclerca będzie dla Ferrari czynnikiem motywującym na sezon 2021 i dalszą przyszłość, zaś jego talent przypomina mu Schumachera oraz Hamiltona.

„To był kolejny bardzo dobry występ Charlesa i mimo trudnego sezonu wciąż daje powody do zmotywowania Ferrari na przyszły rok. Zespół będzie wiedział, że kiedy będzie w stanie zaoferować mu bardziej konkurencyjny samochód, zdobędzie dobre wyniki” – napisał Brawn w swojej kolumnie na oficjalniej stronie Formuły 1.

„Kierowca może obrać dwa kierunki zmagając się z trudnym samochodem. Może to jego zdemotywować, tempo zaczyna spadać i nikomu to nie pomaga. To podwójny cios. Kierowca może jednak też zrobić to, co dokonał Charles i znaleźć dodatkowe tempo, co pomoże zespołowi, gdy sprawy nie układają się po myśli. Dzięki temu procesowi, kiedy dostanie samochód dostosowany do siebie, będzie silniejszym kierowcą”.

„Podczas pracy z Michaelem często czułem, że były wyścigi, które wygrał, a nie powinien był ich wygrać, ponieważ samochód nie był wystarczająco dobry, a mimo to udało mu się znaleźć sposób na zwycięstwo. To właśnie jest cecha mistrza świata. Lewis to udowodnił. Ma teraz świetny samochód, ale pamiętam, jak wygrywał wyścigi, choć pojazd nie był najlepszy. Charles robi teraz podobne rzeczy w Ferrari”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze