Ocon: Mogłem przejechać wyścig bez zmiany opon

Esteban Ocon powiedział po wyścigu o Grand Prix Portugalii, że degradacja pośrednich opon, na których wystartował była tak niska, że mógł pokonać pełen dystans niedzielnej rywalizacji, bez wizyty w boksach.

Francuz był ostatnim ze stawki kierowców, który wykonał obowiązkowy pit stop podczas wyścigu. Pośrednie opony w jego samochodzie pokonały 53 z 66 okrążeń, zanim zjechał po najbardziej miękką mieszankę.

Ocon ostatecznie zameldował się na mecie na ósmej pozycji, przed zespołowym kolegą - Danielem Ricciardo. „To był całkiem przyzwoity wyścig” - powiedział kierowca Renault. „Na początku był dość szalony. Światła były czerwone, a gdy wkrótce zgasły, zaczął padać deszcz. Pomyślałem wow, to dobry moment. Więc przez kilka zakrętów było bardzo ślisko. Ale udało nam się sprawić, że pośrednie opony wytrzymały bardzo długo i to było naprawdę dobre. Jestem z tego bardzo zadowolony”.

„Komunikacja między mną, a zespołem działała naprawdę dobrze i przejechaliśmy 55 okrążeń na tym samym komplecie opon. Z okrążenia na okrążenie jechałem szybciej, co jest bardzo satysfakcjonujące. Musieliśmy zjechać na pit stopu, ale mogliśmy ukończyć wyścig na tym samym komplecie opon”.

„Dojechanie obydwoma samochodami na punktowanej pozycji podczas weekendu, w którym mieliśmy problemy z tempem, pokazuje, że nawet w trudnych warunkach możemy walczyć i być w punktach”.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league