Vettel: Podjąłem trochę za dużo ryzyka

Sebastian Vettel kolejny raz w tym sezonie nie zachwycił tempem w kwalifikacjach. Niemiec do Grand Prix Emilii-Romanii wystartuje dopiero z czternastego miejsca.

Kierowca Scuderii Ferrari powiedział po kwalifikacjach, że mimo słabych kwalifikacji, samochód sprawował się całkiem przyzwoicie: „Byłem dość zadowolony z moich okrążeń, ale oczywiście nie byliśmy wystarczająco szybcy. W kwalifikacjach byłem zadowolony z samochodu, czułem się nieco bardziej komfortowo, niż dzisiejszego ranka i starałem się wycisnąć wszystko z całego pakietu” – powiedział Vettel. „Podejmowałem trochę więcej ryzyka i z tego powodu poszedłem trochę zbyt szeroko w szykanie i ostatecznie straciliśmy jedną pozycję na rzecz reguły limitów toru”.

„Zaczynamy z tyłu i dlatego jutro będzie ciężko nadrabiać miejsca, bo wyprzedzanie nie jest tu takie łatwe. Ważne będzie, aby zadbać o opony, a wtedy zobaczymy. Myślę, że będziemy dążyć do wyścigu z jednym zjazdem”.

Niemiec zapytany o odczucia, jakie towarzyszą mu podczas jazdy na Imoli odpowiedział podobnie, jak inni kierowcy w stawce: „Dzisiaj był mój pierwszy dzień na tym torze i cały czas się z nim oswajam, ale muszę powiedzieć, że to naprawdę fajny tor do jazdy. Mam nadzieję, że wrócimy tu w najbliższej przyszłości ”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league