Verstappen: Pokonanie Mercedesów nie było dziś możliwe

Max Verstappen, który po szalonych dla siebie kwalifikacjach ostatecznie zajął trzecie miejsce, wskazał, że w sobotniej czasówce nie był w stanie nawiązać walki o pole position do Grand Prix Emilli – Romanii.

Podczas Q2 w samochodzie Verstappena doszło do awarii świecy, przez co Holender dopiero w ostatnich minutach sesji ukończył mierzone okrążenie: „Problem w Q2 wybił mnie trochę z rytmu” – powiedział po kwalifikacjach kierowca Red Bulla. „Zwykle podczas kwalifikacji wiesz dokładnie, gdzie masz jeszcze szansę na zyskanie czasu i możesz się poprawić, ale tak naprawdę nad tym się nie zastanawiałem, ponieważ musiałem zaliczyć jedno okrążenie na pośrednich oponach podczas tego segmentu kwalifikacji”.

„Później w pierwszym etapie Q3, wciąż nie miałem dobrego wyczucia na miękkich oponach, więc wszystko było nieco trudniejsze. Myślę, że P3 to było maksimum, które mogliśmy dziś zrobić i nie spodziewałem się, że pokonamy Mercedesa, ale wolałbym być trochę bliżej nich, co moim zdaniem byłoby możliwe, gdybyśmy mieli czystsze kwalifikacje”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin Red Bull Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league