Gasly: Wygląda na to, że jesteśmy szybcy!

Czwarte miejsce w treningu i czwarte miejsce w kwalifikacjach. Tak wyglądała sobota na torze Imola w wykonaniu Pierre’a Gasly'ego. Francuz od samego początku pokazywał, że jest bardzo konkurencyjny i pokazał to również w kwalifikacjach przed Grand Prix Emilii Romanii.

„To była bardzo pracowita sesja tego poranka” – powiedział. „Mając zaledwie półtorej godziny mieliśmy sporo do zrobienia, ale samochód był dobry od pierwszego okrążenia i mieliśmy całkiem dobry balans. Wykonaliśmy kilka długich przejazdów, aby poznać degradację opon na niedzielę. Na końcu moglibyśmy uzyskać nieco lepsze osiągi dzięki miękkim oponom. Wydawaliśmy się dość konkurencyjni i weszliśmy w kwalifikacje z pozytywnym nastawieniem”.

Francuz, podobnie jego rywale nie krył zachwytu z bycia na torze Imola i możliwości jeżdżenia po nim: „Ten tor jest niesamowity, powiedziałem to przyjazdem tutaj, ale teraz jadąc na niskim poziomie paliwa w trybie kwalifikacyjnym było po prostu niewiarygodne. Zrobiłem kilka mocny okrążeń kwalifikacyjnych i wyrównałem moje najlepsze kwalifikacje w F1 - P4 jest całkiem fajne i cieszę się, że mogę to zrobić tutaj na Imoli. Wydaje się, że we Włoszech jesteśmy szybcy! Większość pracy trzeba zrobić jutro podczas wyścigu. Startujemy z mocnej pozycji za dwoma Mercedesami i Maxem, więc musimy utrzymać pozycję na starcie i jechać dalej. Patrząc na czasy, to będzie zacięta walka i nie mogę się doczekać”.

Kierowca Alpha Tauri wystartuje do niedzielnego wyścigu na miękkiej mieszance. Sobotnie czwarte miejsce jest wyrównaniem jego osiągnięcia z 2019 roku, gdzie jeżdżąc w barwach Red Bulla zakwalifikował się na czwartym miejscu do Grand Prix Niemiec.

Źródło: scuderiaalphatauri.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league