Russell stracił szansę na pierwsze punkty w sezonie

George Russell miał bardzo duże szanse na zdobycie nie tylko pierwszych punktów w wyścigu, ale również dla zespołu Williamsa. Kierowca z Grove w czasie samochodu bezpieczeństwa po prostu stracił panowanie nad swoim samochodem i uderzył w ścianę, tym samym pozbawiając się prawdopodobnie pierwszych punktów w sezonie.

„Szczerze mówiąc, jestem ogromnie rozczarowany” – powiedział. „Naprawdę nie wiem co powiedzieć. Pracowałem tak ciężko jak tylko można było, aby opony działały i naciskałem jak tylko mogłem przez cały wyścig”.

Brytyjczyk przyznał, że po prostu był na limicie za samochodem bezpieczeństwa i po prostu stracił panowanie nad swoim samochodem: „Byliśmy na bardzo dobrej pozycji i szczerze mówiąc byłem na limicie za samochodem bezpieczeństwa i straciłem [panowanie]. Za późno odzyskałem kontrolę i byłem już w ścianie. Naprawdę przepraszam zespół. To nie do przyjęcia z mojej strony”.

„Tak się czasami dzieje mając zimne opony i próbowałem je rozgrzać i utrzymać Kimiego i Sebastiana za sobą. Byli na świeżej miękkiej oponie, ale nie ma żadnych wymówek. Musimy wyciągnąć z tego lekcję i wrócić silniejsi następnym razem".

Zanim George Russell stracił kontrolę nad samochodem i rozbił się był na dziesiątej pozycji, która gwarantowała wówczas jeden punkt.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league