Räikkönen: To dobry wynik dla zespołu

Kimi Räikkönen zajął dziewiąte miejsce podczas Grand Prix Emilii – Romanii na torze Imola. Fin swoim rezultatem potwierdził aspiracje zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN sprzed weekendu, który zapowiadał walkę o punkty.

Räikkönen, który startował do wyścigu z osiemnastego miejsca, wywalczył dla zespołu dwa punkty, a jego zespołowy kolega – Antonio Giovinazzi – zdobył jeden punkt: „To dobry wynik dla zespołu z obydwoma samochodami w punktach, więc możemy być zadowoleni z naszego wyścigu” – powiedział Räikkönen.

„Wiedzieliśmy, że możemy sprawić, aby opony wytrzymały dłużej, więc postanowiliśmy, że będziemy jechać tak długo, jak tylko się da. Kiedy już zjechaliśmy, to wkrótce pojawił się samochód bezpieczeństwa, co jest oczywiście frustrujące, ale nie wiem, czy zrobiłoby to dużą różnicę, gdybyśmy właśnie wtedy zjechali”.

„W końcu mieliśmy dobre tempo wyścigowe i byliśmy w stanie znaleźć się we właściwym miejscu, aby skorzystać z nadarzających się okazji. Ostatnio zmniejszamy lukę dzielącą nas od innych, oczywiście nadal możemy wiele poprawić, ale ciężko nad tym pracujemy ”.

Szwajcarski zespół pierwszy raz w tym sezonie zdobył podwójne punkty.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing ORLEN

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league