Problemy Mercedesa z przyczepnością

Duet Mercedesa nie zaliczył kwalifikacji do Grand Prix Turcji do udanych. Zarówno Valtteri Bottas jak i Lewis Hamilton nie byli w stanie uzyskać satysfakcjonujących czasów.

Mercedes, który do tej pory w tym sezonie za każdym razem był najszybszy w kwalifikacjach, tym razem deszczowa odsłona na torze Istambul Park przyniosła nam nieoczekiwanie rozstrzygnięcia, w których pole position wywalczył kierowca Racing Point – Lance Stroll.

Hamilton przyznał po kwalifikacjach, że zrobił wszystko, co w jego mocy i pomimo braku błędów nie był w stanie walczyć o pierwsze pole startowe, a nawet o ścisłą czołówkę.

„Zrobiłem wszystko co mogłem. Nie kręciłem się, naprawdę nie popełniłem żadnego błędu. Zrobiłem wszystko, co mogłem”.

Kierowca Mercedesa przyznał również, że dla niego były to „prawdopodobnie najmniej przyjemne kwalifikacje” jakie przejechał i „prawdopodobnie jedne z najtrudniejszych, jeżeli nie najtrudniejsze”.

Dlaczego najlepszy samochód w stawce nagle nie jest najszybszy? Na te pytanie próbował odpowiedzieć Bottas. Fin uważa, że głównym powodem były opony, które nie współpracowały z połączeniu z samochodem Srebrnych Strzał.

„Myślę, że dzisiaj nie odkryliśmy sztuczek, nie doprowadziliśmy opon do odpowiedniego okna pracy i nie wykonaliśmy wystarczająco dobrej roboty. Mamy świetny samochód, ale to ostatecznie opony łączą samochód z nawierzchnią, a jeżeli nie możesz zmusić ogumienia do pracy i nie generujesz przyczepności, nie ma znaczenia jak mocny jest twój pojazd”.

Dla Hamiltona pobyt w Turcji jest koszmarem, o czym wspomniał już niejednokrotnie.

„Ten cały weekend to jakiś koszmar na tym torze. Przyczepność jest bardzo słaba, ale wszyscy płyną tą samą łodzią”.

„Dziś było to wyzwanie i wszyscy walczyliśmy, ale z jakiegoś powodu niektórzy mogli rozgrzać opony lepiej niż my. Mieliśmy ograniczone temperatury opon i nie mogliśmy znaleźć potrzebnej nam przyczepności”.

Hamilton wystartuje do Grand Prix Turcji z szóstego miejsca, a Bottas - z dziewiątego pola.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league