Tureckie piruety Bottasa

Valtteri Bottas aż sześciokrotnie obracał się podczas Grand Prix Turcji na torze Istanbul Park. Kierowca Mercedesa już na początku wyścigu obrócił się w pierwszym zakręcie. Fin próbował ominąć Estebana Ocona, który został uderzony przez Daniela Ricciardo, którego wcześniej trącił Lewis Hamilton.

„To był długi wyścig... bardzo długi wyścig” – powiedział. „Na pierwszym okrążeniu wszystko poszło źle. Nie wiem, czy to był Danny [Ricciardo] czy ktoś inny co się kręcił w pierwszym zakręcie, więc próbowałem go ominąć i się obróciłem”.

Potem nie było wcale lepiej. W dziewiątym zakręcie Bottas znów się zderzył z Oconem i znów się obrócił. Po tym kontakcie doszło do uszkodzenia układu kierowniczego oraz przedniego skrzydła. Kierowca Mercedesa nie był wstanie konkurować i walczyć o pierwszą dziesiątkę i ukończył zmagania na 14. miejscu, będąc zdublowanym przez Lewisa Hamiltona: „Nie mogłem kierować, kierownica nie była prosta i brakowało części przedniego skrzydła. To był wyścig o przetrwanie. Mówię wam, to była katastrofa. To był jeden z najtrudniejszych wyścigów jakie przejechałem na pewno”.

Sezon 2020 jest kolejnym sezonem, gdzie Fin nie był wstanie walczyć o tytuł mistrzowski z Lewisem Hamiltonem i po raz kolejny przegrał tracąc bardzo dużą ilość punktów. Kierowca Mercedesa uważa, że za rok spróbuje go pokonać: „W pełni zasłużył. Był lepszym z nas w tym roku i w pełni na to zasługuje, ale spróbuję go pokonać w przyszłym roku”.

Zapytany, czy gdyby mógł przeskoczyć jeden dzień czy byłby to dzisiejszy dzień: „Taaaa albo dzień, kiedy ktoś kupił nietoperza w Wuhan”.

Obecnie Fin ma 197 punktów klasyfikacji generalnej i trzy wyścigi do końca sezonu, aby obronić wicemistrzostwo świata, przez trzecim Maxem Verstappenem, który traci do niego 27 punktów.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league