Problemy z oponami pozbawiły Strolla szansy na podium w F1

Lance Stroll wywalczył swoje pierwsze w karierze pole position do niedzielnego Grand Prix Turcji Formuły 1. Kanadyjczyk utrzymał prowadzenie po starcie i otworzył 10-sekundową przewagę nad resztą stawki, dopóki problemy z oponami nie zmusiły go do wykonania dwóch pit-stopów.

„Bardzo trudno zrozumieć, co się dzisiaj stało, ale musimy to zrobić” – powiedział kierowca Racing Point. „Miałem dobry start z pole position i zbudowałem przewagę ponad 10 sekund, co dało nam solidne podstawy do dobrego wyniku”.

Problemy zaczęły się, kiedy to Stroll porzucił deszczówki na rzecz opon przejściowych i musiał przez to wykonać dodatkowy pit-stop na 36. okrążeniu: „Przez cały wyścig nie radziłem sobie z łuszczeniem opon przejściowych. Zespół podjął właściwą decyzję co do zjazdu do boksów, bo opony sprawiały mi dużo trudności i nie wyglądało na to, że warunki do zjazdu po opony na suchą nawierzchnię kiedykolwiek się pojawią”.

„Drugi komplet przejściówek także mocno się łuszczył i nie mogłem przebić się do przodu. Może gdybyśmy pozostali na torze, opony by się oczyściły, ale łatwo jest mówić po fakcie”.

Stroll prowadził przez 32 z 58 okrążeń, lecz ostatecznie zakończył rywalizację na 9. pozycji.

Źródło: racingpointf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league